Yurt Ucretlerinin Tespiti

Kurumlarda barınma hizmetinin öğretim yılı içinde kaç ay verileceği duyurularda ve öğrenci veya öğrencinin velisi ile yapılacak hizmet sunum taahhutnamesinde belirtilir. yurtlar ilan ettikleri ucretlerin altında bir ucretle de kayıt yapabilir ancak ilan edilen ucretin uzerinde ucret talep edemez.

  Kurumlarda bir önceki yıl barınma hizmeti alan öğrencilerin yeni dönemdeki barınma hizmeti ucreti, bir önceki öğretim yılında kurum ve öğrenci arasında belirlenen barınma hizmeti ucretine kayıt yenileme tarihinden bir önceki ayda açıklanan yıllık (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi + Tu¨ketici Fiyat Endeksi)/2 oranına en fazla yuzde beş daha eklendiğinde oluşan oranda artış yapılarak belirlenir.

  Öğretim yılı başlamasına bir aydan az zaman kala yurttan ayrılanlara hizmet sunum taahhutnamesinde belirlenen ucretin %10’u dışındaki kısmı, daha önce ayrılanlara ise tamamı; öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara hizmet sunum taahhutnamesinde belirlenen ucretin %10’u ile barınma hizmeti aldığı aylara ait içinde bulunulan ayın ucreti de dahil edilerek hesaplanan miktarın dışındaki kısmı ile alınan depozito iade edilir ve hizmet sunum taahhu¨tnamesi karşılıklı feshedilir.

  Kurumlar barınma hizmeti u¨cretinin bir aylık kısmına tekabu¨l eden miktarda depozito alabilirler. Öğrencinin yurda verdiği zararı karşılamaması veya barınma hizmeti u¨cretini ödemeden kurumdan ayrılması durumunda bu zarar ve barınma hizmeti u¨creti depozitodan mahsup edilir. Depozito, iade edildiği tarihteki bir aylık barınma hizmeti ucreti tutarında geri ödenir.

  Kurumun, öğrencinin guvenliğini sağlamaması, barınma, beslenme ve diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılamaması, hizmet sunum taahhutnamesinde yer alan yukumluluklerini yerine getirmemesi nedeniyle ayrılan öğrenciye kurumda barındığı gunlere ait ucretin dışındaki kısmı ile depozito iade edilir.

Ortaokul, imam-hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları öğrencilerine barınma hizmeti veren kurumların ucretleri, yemek ucreti de dahil edilerek belirlenir. Yemek hizmeti için ayrıca ucret talep edilmez. Daha Detaylı Bilgilendirmeler için www.yurtbiz.com sitesini takip etmeye devam edin.

DİĞER BLOGLAR
Tüm hakları firmamıza ait olup sitede yer alan logolar ilgili şirketlere aittir.
© Copyright 2004 | 2020

Metelixiz.net Web Tasarım Ajansı
Metelixiz.net Web Tasarım Ajansı